Skip to main content

Dags att förnya scheman och inkomstuppgifter

Så här års ändras arbetstider för många och vi har stort tålamod med att inte alla vet precis hur det ska bli första veckorna efter semestern. Fram till den 31 augusti är det fritt fram för er familjer att själva lägga in nya tider direkt i TYRA appen. Behöver ni lämna före 7.30 eller hämta senare än 16.30 så ska ni höra av er till mig så jag kan planera in rätt antal pedagoger på plats. From den 1 september sker schemaändringar som vanligt meden schemablankett som lämnas till ditt barns avdelning.

Passa på att inkomständra så slipper ni betala för lite eller för mycket i barnomsorgsavgift.

Fråga pedagogerna på er avdelning så ger de er de blanketter ni behöver.

Skriv gärna frågor till rektorforskolan@gnestawaldorfskola.se

Hälsningar Anneli Lennström, rektor Gnesta Waldorfförskola