Med tanke på risk för smittspridning är det viktigt att alla respekterar att enbart närvara på årsmötet på tisdag om man är frisk och inte känner av några förkylningssymtom. Mötet kommer endast vara öppet för högst 99 medlemmar och stödmedlemmar. Det går att lämna fullmakt till annan medlem. Fullmakten ska innehålla vilket tillfälle det gäller, dvs årsmöte 14/12 2021 i Gnesta Waldorfskoleförening, till vem man ger fullmakten och namnunderskrift. Vi kommer att göra det möjligt att lyssna till mötet via Zoom, men inte rösta via Zoom varför den som deltar via Zoom uppmanas att lämna fullmakt om man vill delta i röstningarna.

Här kommer en Zoom-länk till årsmötet. Stödmedlemmar och medlemmar släpps in från waiting room (viktigt med rätt namn), men anslut senast 18:20. Zoom möjliggör endast passivt deltagande – att lyssna och se (om ljudet blir tillräckligt bra i eurytmisalen).

Join Zoom Meeting
https://zoom.us/j/92055706211
Meeting ID: 920 5570 6211

Vi ses imorgon!

Styrelsen för GWF